Konkurs "Cassini Scientist for a Day" Edycja 2012


Konkurs "Cassini Scientist for a Day" 2013

[Strona główna] [Regulamin konkursu] [FAQ] [Misja Cassini - Huygens]

"Scientist for a day" to doroczny konkurs organizowany przez JPL NASA. Obecna edycja poświęcona jest propagowaniu wiedzy o misji Cassini oraz jej celach. Zaproszenie skierowane jest do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie, także w Polsce.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wielu od 10 do 18 lat włącznie. Jego celem jest napisanie krótkiego eseju zawierającego nie więcej niż 500 słów na temat jednego z trzech głównych obiektów, które sfotografowała sonda Cassini. Tymi obiektami są:

  1. Japetus
  2. Dione
  3. Saturn

Zwycięzcy otrzymają dyplomy, książki oraz inne upominki, ponad to ich prace będą mogły zostać umieszczone na stronach Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA.

Konkurs rozpoczyna się 16 września i trwa do 6 grudnia 2013 roku. Aby wysłać pracę konkursową należy:

  1. Utworzyć oraz wypełnić plik txt według następującego schematu link
  2. lub
  3. Pobrać i wypełnić formularz Konkursu (tylko w przypadku gdy autorem eseju jest jeden uczeń) (link)
Aby pobrać formularz należy prawym klawiszem myszki kliknąć na odpowiedni link a nastepnie zapisać na dysku komputera wybierając opcję "Zapisz element docelowy jako". Wysyłając tak wypełnione pliki można zmienić jego nazwę dodając w nazwie np. dane szkoły, imię ucznia itp. UWAGA !!! Prace należy przesyłać na adres e-mailowy: cassini@cbk.waw.pl. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wyłonienie zwycięzców nastąpi w pierwszej połowie stycznia 2014 roku.

Informacje dodatkowe

Ulotka informacyjna do pobrania w formacie pdf

Informacje o konkursie na stronie NASA