Konkurs "Scientist for a Day"

[Strona główna] [Regulamin konkursu] [FAQ] [Misja Cassini - Huygens]

"Scientist for a day" to doroczny konkurs organizowany przez JPL NASA. Obecna edycja - przypadająca w Międzynarodowym Roku Astronomii - poświęcona jest propagowaniu wiedzy o misji Cassini oraz jej celach. Zaproszenie skierowane jest do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie, także w Polsce.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wielu od 10 do 18 lat włącznie. Jego celem jest napisanie krótkiego eseju zawierającego nie więcej niż 500 słów na temat jednego z trzech głównych obiektów, które sonda Cassini sfotografuje 11 października 2009. Tymi obiektami są:

  1. Saturn
  2. Pierścienie Saturna oraz księżyc Tetyda
  3. Księżyc Tytan

Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz książki, ponad to ich prace będą mogły zostać umieszczone na stronach JPL NASA. Szkoły będą miały także możliwość wysłania pytań dotyczących misji Cassini do międzynarodowej grupy ekspertów nadzorującej projekt.

Konkurs rozpoczyna się w poniedziałek 7 września i trwa do piątku 30 października 2009. Prace należy przesyłać na adres e-mailowy: cassini@cbk.waw.pl. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wyłonienie zwycięzców nastąpi w drugiej połowie listopada.

Informacje dodatkowe

Ulotka informacyjna do pobrania w formacie pdf

Informacje o konkursie na stronie JPL NASA